Pre koho je GTD určené?


Od zákazníkov dostávame často otázku, pre koho je vlastne GTD určené. Samozrejme, máme na túto otázku v rukáve hneď niekoľko odpovedí. Avšak žiadna z odpovedí to nevysvetľuje lepšie ako to popísala na svojom príbehu s GTD naša klientka Patricia:

„Som žena a mala by som teda zvládať viacero vecí naraz. Ale zistila som, že aj ja mám hranice. Som záhradná architektka, lektorka a súčasne garantka novovznikajúcej Školy permakultúry. Projekt si vyžaduje každodenné plné nasadenie, pretože okrem školských záležitostí mám na starosti aj výstavbu  budov a úpravu pozemkov. Okrem toho som aj začínajúca farmárka. V každej z týchto rolí je denne množstvo úloh a aktivít, ktoré musím zvládať. Aby toho nebolo málo, som aj dobrovoľníčkou v 2 neziskovkách a mamkou 4 detí. Mám veľmi rada poriadok a logické systémy, napriek tomu som sa vo svojich pozíciách už začala strácať, začala som pociťovať vyhorenie a nevedela kam skôr „skočiť“. GTD mi výrazne pomohlo sa skľudniť a nabrať späť entuziazmus do práce. Po prvé mi pomohlo ujasniť si smer, konkrétnu víziu pre svoj život a to mi denne dodáva sily pri práci, keď viem, kam smerujem. Po druhé mi GTD v každodennej práci veľmi uľahčilo rozhodovanie, čo mám robiť a ako. Už len pravidlo 2 minút ma výrazne posunulo v tom, že viem, ktorú prácu urobiť ako prvú. Začala som používať odporúčané nástroje. Keďže na projektoch pracujem so svojim mužom, ktorý inak trpel prokrastináciou a rozhodovacou paralýzou  /hlavne kvôli preťaženosti/, aj on naskočil na systém GTD a práca nám ide ďaleko jednoduchšie, hoci jej objem sa nezmenšuje, ba priam narastá.

GTD nie je vôbec len pre vrcholových manažérov firiem, ale pre všetkých, ktorí majú veľa nápadov a snov a všetky chcú stihnúť realizovať ešte v tomto živote :-)“

– Patricia Černáková, Škola permakultúry, Hrušov