O NÁS


 

David Allen

David Allen, tvorca GTD metodológie a autor medzinárodného bestselleru Getting Things Done, je vedúcou svetovou autoritou v oblasti osobnej a organizačnej produktivity. 

Je tiež zakladateľom a kľúčovým členom medzinárodnej vzdelávacej spoločnosti David Allen Company, ktorá je považovaná za zlatý štandard v oblasti školení a koučingu produktivity. David Allen Company poskytuje certifikované GTD školenia a konzultácie, ktoré vychádzajú z viac ako 30 rokov skúseností s aplikáciou metódy GTD v praxi firiem po celom svete.

David Allen Company je globálnou tréningovou a koučingovou spoločnosťou, ktorá je prostredníctvom svojich exkluzívnych certifikovaných partnerov aktívna takmer vo všetkých krajinách sveta. Certifikovaným partnerom pre Slovensko a Českú republiku je naša spoločnosť Productivity Partners, s.r.o.

Marek Kogan

Som certifikovaný GTD tréner a vediem spoločnosť Productivity Partners, ktorá je výhradným poskytovateľom certifikovaných tréningov a konzultácii v metodológii GTD pre Slovenskú a Českú republiku.  

Mojou úlohou trénera a konzultanta v oblasti produktivity je podporovať jednotlivcov a firmy v dosahovaní lepších výsledkov a pomáhať im zvládať ich úlohy a povinnosti efektívnejšie a s menším stresom. 

S metódou GTD som sa prvýkrát stretol asi pred 10 rokmi, keď som pracoval ako manažér útvaru akvizícií korporátnych zákazníkov v spoločnosti T-Mobile a hľadal som cestu ako byť čo najproduktívnejší a zároveň si zachovať čistú myseľ a strategický nadhľad. Odvtedy sa GTD stalo neoddeliteľnou súčasťou mojich dní a pomáha mi s väčšou ľahkosťou zvládať každodenné výzvy pracovného aj súkromného života.

V prípade Vášho záujmu sa s Vami rád porozprávam o tom, ako môže GTD aj Vám a Vašej firme pomôcť k vyššej produktivite, nižšiemu stresu a v konečnom dôsledku k vyššej celkovej spokojnosti.

Email: marek.kogan@gtd.sk  |  Tel.: 0903 600 337

Štefan Godó

Snaha o pochopenie zákonitostí fungovania sveta ma sprevádza celý život. Najprv ma ako študenta, neskôr ako vedeckého pracovníka a rozvojára technologických celkov zaujímali predovšetkým technické veci. Keď som sa prvýkrát stal šéfom, rýchle som zistil, že ľudia nie sú stroje... a tak som sa dal na štúdium ľudí. Otvoril sa mi nový svet, ktorý ma odvtedy neprestáva fascinovať.

Ako šéf veľkých skupín mimoriadne múdrych a vzdelaných ľudí som zodpovedný za výsledky a produktivitu jednotlivcov i tímov. Obzvlášť ma teší, keď vidím osobný rozvoj mladých kolegov a to ako naberajú nové zručnosti.

Osobnej aj tímovej produktivite sa venujem viac ako dve desaťročia, vyskúšal som na sebe „všetky zaručené lieky“. Metóda GTD ma zaujala po prečítaní knihy Davida Allena pred zhruba desiatimi rokmi. A tak som ju implementoval najprv amatérsky, „na vlastnú päsť“ na seba. Akonáhle sa dalo, absolvoval som oficiálny kurz, aby som sa učil od lepších. Neskôr som sa o svoje skúsenosti a poznania podelil s kolegami a pomáhal im tiež GTD implementovať.

Z osobnej skúsenosti viem, že systematický GTD prístup dá človeku nástroje na úspešný profesný aj súkromný život, produktivitu bez stresu a bez známeho „nestíham“. Poznajúc túto zmenu na sebe, či na kolegoch som sa rozhodol stať sa GTD trénerom a prinášať tento prístup medzi ľudí. Mojim dlhodobým snom je dostať GTD do škôl.

Ak chcete Vy alebo niekto vo Vašom okolí  zlepšiť svoju produktivitu a zároveň znížiť stres, zlepšiť sa v organizovaní, zavolajte mi.

Email: stefan.godo@gtd.sk  |  Tel.: 0915 731 865

Jaroslav Sedlák

V Productivity Partners pracujem ako Business Developer a som tiež certifikovaný GTD tréner.

Dlhú dobu bola moja práca spojená s IT a s ľuďmi. Za svoju doterašiu, viac ako 20 ročnú, kariéru som pôsobil ako IT manažér, interný konzultant ekonomického softvéru, konzultant dodávateľa manažérskych informačných systémov, projektový manažér a manažér konzultačného tímu v nadnárodnej spoločnosti.

S GTD metódou som sa stretol pred pár rokmi a okamžite ma oslovil je názov - Getting Things Done - teda veci realizovať a dokončovať. Po jej detailnom preskúmaní a aplikovaní som však dosiahol oveľa viac. GTD metóda mi pomohla zorientovať sa v tom, čo robím a najmä v tom, čo nerobím. Umožnila mi presunúť sa z roly hasiča do aktívneho realizovania mojich cieľov naprieč osobným aj pracovným životom.

Predávanie poznatkov iným znamená pre mňa ďalšie rozširovanie mojich vlastných vedomostí a obzorov. Rád sa preto o svoje skúsenosti a znalosti podelím aj s vami a s veľkým potešením budem svedkom a spolutvorcom vašej cesty k produktívnemu a zmysluplnému životu. 

Email: jaroslav.sedlak@gtd.sk  |  Tel.: 0915 495 909

Jozef Garaj

V dnešnej informačnej dobe viete najlepšie ľuďom pomôcť tým, že im pomôžete získať nadhľad a kontrolu nad životom, pokojnú a sústredenú myseľ, koncentráciu, poriadok v celom informačnom pretlaku... Toto všetko im môže okrem vysokej produktivity bez stresu dať strategický nadhľad, možnosť „byť tu a teraz“, či už je to čas s rodinou, venovanie sa záľubám, práci.
 
Tieto myšlienky, ale aj mnohé ďalšie predchádzali tomu, aby som po siedmych rokoch v automobilovom priemysle a takmer 9tich rokoch v Telco a IT biznise skočil do oblasti vzdelávania a osobnej produktivity.
 
Mne pred pár rokmi niekoľkomesačné cestovanie po Ázii pomohlo znovu nakuknúť do stavu bez stresu, tlaku, sústredenej mysle, pokojného nadhľadu. Návrat ma zase prinútil hľadať spôsob, ako si to všetko udržať aj v našej modernej uponáhľanej dobe. 
Skúsil som naozaj mnoho metód, ale až GTD mi donieslo komplexné riešenie, aké som očakával a potreboval. Preto jednotlivé prvky GTD postupne implementujem do svojho života a vytváram z nich návyky (snažím sa to učiť aj svojich kamarátov a blízkych), čo môj život skutočne výrazne zmenilo a mení k lepšiemu každým dňom. 
 
To je jedna z hlavných motivácií, prečo chcem GTD dostať k čo najväčšiemu počtu ľudí. Odmenou je tiež pocit, že robím niečo, čo má skutočný zmysel.
 

Email: jozef.garaj@gtd.sk  |  Tel.: 0903 500 233

SPOZNAJTE NÁS BLIŽŠIE